Pękające pięty

Masz dość swoich popękanych i nieestetycznych pięt? Pękające pięty nie tylko wyglądają nieatrakcyjnie, ale też mogą prowadzić do dalszych powikłań. Przeczytaj więcej i umów się na wizytę do podologa. On nie tylko wyleczy skutek, ale także rozpozna przyczynę pojawienia się pęknięć na Twoich stopach. Nasz gabinet znajduje się w Łodzi przy ul. Gdańskiej 129.

Przyczyny pękania pięt na stopach

Popękana skóra na piętach prezentuje się wyjątkowo nieestetycznie, może również stać się powodem bolesnych zakażeń i infekcji. Niezbędne jest zatem leczenie pęknięć na skórze oraz ich unikanie. Warto pamiętać, że skóra na piętach jest podatna na uszkodzenia, gdyż na niej właśnie opiera się ciężar całego ciała. Delikatna i cienka skóra może więc pękać i ulegać otarciom oraz urazom. Powodem tego może być źle dobrane obuwie, wykonane z tworzyw sztucznych, które blokują swobodną wentylację. Rogowacenie i pękanie pięt jest najczęściej wynikiem tego typu błędów.

Podologiczne leczenie pękających pięt w Łodzi

Osoby, które zmagają się z problemem pękającej skóry na piętach, nie powinny na własną rękę wdrażać żadnych środków zaradczych. Warto skorzystać z porady profesjonalisty, gdyż nieumiejętne leczenie może jedynie pogorszyć stan stóp. W gabinecie podologicznym specjalista na podstawie wywiadu określi przyczyny schorzenia i wdroży odpowiednie metody terapii. Zabiegi odbywać się będą na kilku wizytach, podczas których zostanie usunięty zrogowaciały naskórek i nałożony opatrunek, dzięki któremu skóra będzie maksymalnie nawilżona, a zmiany złagodzone.

Ciesz się zdrową i piękną skórą na stopach

Kompleksowe wsparcie obejmuje także poradnictwo merytoryczne, w ramach którego pacjent zostaje poinstruowany o sposobach skutecznej pielęgnacji stóp. Warto poznać metody zapobiegania pęknięciom, dzięki czemu skóra na stopach będzie prezentować się estetycznie i nie pojawią się podobne dolegliwości w przyszłości.

 

Rogowacenie pięt, jest często spowodowane źle dobranym obuwiem. Indywidualne wkładki ortopedyczne, pomagają zniwelować ten problem.

Zobacz gdzie znajduje się gabinet