Hiperkeratozy

Na Twoich stopach pojawiły się niepokojące zmiany? Zgubienia, przebarwienia czy pęknięcia skóry mogą oznaczać modzele, odciski, popękane pięty oraz nadmierne rogowacenia. Wszystkie te schodzenia nazywamy hiperkeratozami. Umów się na wizytę do podologa, który postawi diagnozę i zleci odpowiednie leczenie. Zapraszamy do gabinetu podologicznego przy ul. Gdańskiej 129 w Łodzi.

Czym jest hiperkeratoza?

Specyfika skóry na stopach prowadzi niejednokrotnie do powstawania rozmaitych problemów. Hiperkeratoza jest jednym z nich – wynika ona z nadmiernego rogowacenia naskórka w miejscach, gdzie skóra jest najbardziej narażona i podatna na uszkodzenia. Najczęściej są to palce stóp, pięty oraz podeszwa stóp i jej zewnętrzna krawędź. Zaniedbania w podobnym przypadku mogą generować dalsze komplikacje i nawarstwianie się problemów – warto zatem bezzwłocznie udać się do specjalisty i skorzystać z profesjonalnej pomocy podologicznej.

Podologiczne leczenie hiperkeratoz w Łodzi

Podolog po uprzednim rozpoznaniu i wnikliwym zbadaniu problemu, ustali jego przyczyny i doradzi środki zapobiegawcze. Dodatkowo – wdroży skuteczne maści i kremy, które pozwolą szybko uporać się z hiperkeratozą. Zazwyczaj preparaty te bazują na substancjach, które działają zmiękczająco i zapobiegają rogowaceniu naskórka oraz pękaniu skóry.

 

Nadmierne rogowacenie skóry, może prowadzić do pękania pięt.

Zobacz gdzie znajduje się gabinet