Grzybica paznokci

Czy wiesz, że z grzybicą paznokci zmaga się co piąty Polak? Niestety problem w początkowych fazach rozwoju często jest bagatelizowany. Pamiętaj, że im szybciej rozpoczniesz leczenie, tym terapia będzie bardziej skuteczna. Nie zwlekaj i zapisz się na konsultację podologiczną, podczas której specjalista dobierze preparaty lecznicze specjalnie do Twojego przypadku. Zapraszamy do gabinetu w Łodzi na ul. Gdańską 129.

Grzybica stóp – wstydliwy temat

Ten problem niejednokrotnie jest zaniedbywany i ukrywany przez pacjentów. Kojarzy się bowiem z zaniedbaniami higienicznymi, jednak faktyczną przyczyną grzybicy może być zarażenie w miejscach użyteczności publicznej – w szatni, na basenie czy w saunie.

Zaraziłem się grzybicą, co dalej?

Wysoce zakaźne schorzenie powinno być szybko poddane leczeniu, gdyż może z łatwością wywołać podobne problemy u osób postronnych. Ponadto – generuje dyskomfort i obniża jakość codziennego życia. Okazuje się, że przy wsparciu profesjonalistów problem grzybicy można skutecznie rozwiązać.

Jak leczyć grzybicę stóp?

Grzybica powinna być leczona środkami miejscowymi, jak również doustnymi. Jeśli paznokcie stały się matowe, kruche i łamliwe, zmieniły kolor na żółty lub brunatny – należy niezwłocznie udać się do podologa. Zdiagnozuje on problem i zaordynuje odpowiednią terapię, dzięki której grzybica zostanie wyleczona.

 

Problem grzybicy dotyka częściej osoby chore na cukrzycę. Do wiedz się, czym jest syndrom stopy cukrzycowej.

Zobacz gdzie znajduje się gabinet