Brodawki wirusowe

Na podeszwie Twojej stopy pojawiły się nieprzyjemne punktowe zmiany? Istnieje duże prawdopodobieństwo, że to właśnie brodawki. Nie próbuj oceniać tego na własną rękę, ponieważ łatwo pomylić je z odciskami. Przeczytaj więcej o kurzajkach i wybierz się do podologa, który dobierze dla Ciebie specjalistyczne leczenie. Zapraszamy na ul. Gdańską 129 w Łodzi.

Skąd się biorą brodawki na stopach?

Powszechnie znane jako kurzajki, brodawki wirusowe wywoływane są wirusem HPV i obecnie nie istnieje skuteczna metoda profilaktyki. Powstałe na stopach zmiany generują dyskomfort i ból, znacząco utrudniając chodzenie. Należy więc niezwłocznie po ich wystąpieniu skorzystać ze specjalistycznej pomocy, zwłaszcza że są to zmiany wysoce zakaźne i – zaniedbane – mogą przyczynić się do zarażenia osób postronnych.

Usuwanie brodawek u podologa w Łodzi

W początkowych stadiach tej dolegliwości skuteczne mogą okazać się maści, dostępne w aptece, jednak w miarę rozwoju i zaniedbań, kurzajki stają się nie tylko bardziej uciążliwe, lecz także trudniejsze do usunięcia. Gdy brodawki zostaną przykryte zarastającą, zrogowaciałą skórą, niezbędne jest wymrażanie lub koagulacja. Zabiegi te można przeprowadzić w naszym gabinecie – zapewniamy profesjonalizm, wykorzystanie nowoczesnych narzędzi oraz skuteczność. Dzięki optymalnym metodom kurzajki zostaną usunięte, a wdrożona profilaktyka pozwoli zapobiegać nawrotom dolegliwości w przyszłości.

 

Dowiedz się, jak usuwamy odciski. Są one na pierwszy rzut oka, bardzo podobne do brodawek.

Zobacz gdzie znajduje się gabinet