pn, wt, śr, pt 10-19czw 8:-15, sb 9:-14
Telefon+48 515 298 295

Hiperkeratoza – przyczyny i leczenie

Hiperkeratoza to termin medyczny określający nadmierne pogrubienie warstwy rogowej naskórka. Warstwa rogowata jest zewnętrzną częścią naskórka, składającą się z martwych komórek, które normalnie są stopniowo zrzucane i zastępowane przez nowe komórki z głębszych warstw skóry. Hiperkeratoza może pojawiać się w różnych częściach ciała jako reakcja na różne czynniki, takie jak przewlekłe tarcie, ciśnienie, ekspozycja na substancje chemiczne lub w ramach…

Read more

Zabieg usuwania modzeli

Modzel to twardy zrogowaciały obszar skóry, który zajmuje większą powierzchnię podeszwy stóp oraz pięt. Powstający pod wpływem tarcia i ucisku. Modzele nie powodują bólu, ale mogą być w nich obecne odciski, które sprawiają bolesność. Modzel spowodowany jest nieprawidłowym obciążeniem stóp jak również niewłaściwym, źle dobranym obuwiem.

Read more

Klamra na paznokieć wkręcający

Klamra na paznokieć wkręcający, zwana także klamrą korygującą, to specjalne urządzenie stosowane w leczeniu wrastających paznokci. Jest umieszczana na bokach paznokcia, wywierając delikatne naciski, co pomaga w jego właściwym wzroście. Dzięki regularnemu stosowaniu klamry można zmniejszyć ból związany z wrastającym paznokciem oraz wspomóc jego naturalne wyprostowanie.

Read more

Usuwanie odcisków

Odcisk – mały obszar zrogowaciałego naskórka, spowodowany długotrwałym uciskiem, którego przyczyną było nieprawidłowe przenoszenie ciężaru ciała na stopę. Aby zapobiec ponownemu odbudowaniu się odcisku, należy zastosować odciążenie i wkładkę korygującą. Usuwanie odcisków ze stopy jest procedurą mającą na celu zmniejszenie nacisku na skórę, usunięciu martwego naskórka oraz zapobieganiu bólowi czy dyskomfortowi przy chodzeniu.

Read more

logo

Gabinet podologiczny Łódź • Wyleczymy Twoje stopy • Wykonamy wkładki ortopedyczne • Korekcja paznokci • Badanie stóp • Darmowy parking • Bezpłatna konsultacja

Kontakt

biuro@podolog-lodz.pl
tel: +48 515 298 295

ul. Gdańska 129, Łódź

Godziny otwarcia

Poniedziałek 10:00-19:00
Wtorek 10:00-19:00
Środa 10:00-19:00
Czwartek 8:00-15:00
Piątek 10:00-19:00
Sobota 9:00-14:00

Prawa autorskie © 2023 Stopy Medical - Łódzkie Centrum Zdrowej Stopy • Wykonanie Anetpol.pl