Modzele

Podeszwy Twoich stóp pokryły żółte zrogowacenia? To mogą być modzele. W zaawansowanym stadium wywołują pieczenie oraz dyskomfort podczas chodzenia. Zalecamy konsultację z podologiem, który może usunąć nieprzyjemne zmiany już podczas kilku wizyt! Zapraszamy do gabinetu na ul. Gdańską 129 w Łodzi.

Przyczyny modzeli są rozmaite – obejmują zarówno błędy w doborze obuwia, jak i schorzenia wrodzone i urazy mechaniczne stóp. Jeśli buty są za ciasne lub zbyt luźne, jak również wykonane ze sztucznych surowców, uniemożliwiających skuteczną wentylację – skóra narasta w miejscach najbardziej narażonych na uszkodzenia. W ten sposób tworzy się modzel, który jest specyficznym rodzajem odcisku, wymagającym specjalistycznego leczenia.

Stwardnienie skóry o zabarwieniu szarym lub żółtym w początkowym etapie powstawania nie generuje dyskomfortu, jednak z czasem może przekształcić się w bolesny odcisk. Z tego względu, jak również z uwagi na nikłą estetykę modzeli, należy niezwłocznie się ich pozbyć. Wsparcie podologa okazuje się w tym przypadku nieodzowne. W gabinecie naskórek zostanie zmiękczony, a modzel usunięty. Warto dodatkowo wdrożyć odpowiednie wkładki do butów i zadbać o wygodne obuwie – takie działania profilaktyczne pozwolą zminimalizować ryzyko pojawiania się modzeli w przyszłości.

 

Modzele to hiperkeratozy, czyli mocne pogrubienie warstwy rogowej naskórka.

Zobacz gdzie znajduje się gabinet
logo

Gabinet podologiczny Łódź • Wyleczymy Twoje stopy • Wykonamy wkładki ortopedyczne • Korekcja paznokci • Badanie stóp • Darmowy parking • Bezpłatna konsultacja

Kontakt

gabinet@stopy-medical.pl
tel: +48 515 298 295

ul. Gdańska 129, Łódź

Godziny otwarcia

Poniedziałek 10:00-19:00
Wtorek 10:00-19:00
Środa 10:00-19:00
Czwartek 8:00-15:00
Piątek 10:00-19:00
Sobota 9:00-14:00

Copyright © 2018 by podolog-lodz.pl przy wsparciu Rise360.pl